| Anonim420420 a întrebat:

M-am angajat pentru prima data si imi este tare frica de primele zile. Imi este teama ca nu o sa reusesc sa fac ce mi se cere. Trebuie sa fiu foarte atent sa invat ce trebuie sa fac. Niste sfaturi?

Răspuns Apreciat de Editori
| sweetys a răspuns:

Umbla cu un carnețel și un pix după tine și noteaza. Dacă nu înțelegi ceva, întreabă. Nu îți fie teama sa întrebi chiar dacă ți s-a explicat de doua ori înainte sau de 10 ori. Dacă ai văzut ce faci, a doua oara cere sa faci tu, dar asistat. Daca nu pui mana nu înveți doar din teorie. Acum depinde și de domeniu.

4 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

In ce domeniu te-ai angajat? O sa ai pe cineva care o sa-ti arate ce si cum sa faci in primele 2-3 saptamani, dupa aceea vei fi pe cont propriu.

| darrio2007 a răspuns:

Probabil va fi cineva acolo care sa-ti arate ce si cum trebuie facut. Daca inveti cat mai repede, este in avantajul tau.

| sierra1 a răspuns:

" Anonim420420: Trebuie sa fiu foarte atent sa invat ce trebuie sa fac. Niste sfaturi?"

tocmai ce ai spus ce ai de făcut! Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact cum spui tu, trebuie să fi atent la ce ți se spune și mai ales să te comporți frumos cu șeful și cu colegi iar dacă se leagă de tine în vreun fel, să nu le răspunzi la provocări.