| anonim_4396 a întrebat:

Urgent!
In curand trebuie sa ma operez de testicul necoborat... insa de 3 zile in partea dreapta, fix intre abdomen si incheietura piciorului mi-a aparut o umflatura, daca apas tare simt o galma si cred ca este hernie inghinala si normal ca trebuia operata si aceasta. Ce ar trebui sa fac prima data? Ce operatie? Momentan sunt in dubii si totdata cuprins de teama si frica, la cat timp dupa prima operatie ( oricare ar fi ea ) o pot face pe urmatoarea? Sunt ingrijorat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Discuta cu medicii.

| Blueberry8 a răspuns:

Nu iti mai da cu presupusul pana nu stii ce este.Mai bine fugi maine la doctor si vezi ce si cum.Probabil,daca ar fi sa ai hernie inghinala, asta ar fi prima operatie.Dar nu te mai speria si nu iti mai face filme si frici pana nu stii sigur ce este.Fa un control si vezi apoi ce zice doctorul.