| fabian12345326 a întrebat:

Salut, m-am inscris la liceu particular UCECOM,, Spiru Haret" pe frizerie si coafura.
Imi puteti spune parerea voastra? Promovabilitatea la bac? Daca este liceu bun sau nu, este la fel ca un liceu normal? ( cand termin voi avea diploma de liceu sau profesionala?) Materiile sunt aceleasi ca la un liceu de stat? Etc...

5 răspunsuri:
| Ioana37336632788 a răspuns:

Avand in vedere ca esti la profesionala, rata de promovabilitate va fi destul de joasa, mai ales ca concurenta intre elevi nu va fi mare si profesorii nu se vor chinuii. Tu ai 2 optiuni: inveti de buna voie acasa timp de 4 ani, ceea ce iti va ocupa destul de mult timp, sau tragi primul semestru si scoti o medie buna astfel incat sa te poti transfera din urmatorul semestru.

Nu stiu exact treaba cu materiile, insa cred ca vei face cateva zile de liceu (cam 3) si 2 de practica.

| fabian12345326 explică (pentru Ioana37336632788):

Dar diploma va fi de liceu sau profesionala?

| Morvi99 a răspuns (pentru fabian12345326):

Atunci când termini 12 clase vei susține probele la frizerie din câte știu și Primești diploma dacă treci cu brio, promovabilitatea la bac e jalnica in ucecom, nu se omoară nimeni cu învățatul o spun din experiență am fost acolo in clasa a 9a și m-am transferat mai mult din cauza colectivului care sunt 70% rromi prost crescuți ( pe scurt) depinde de tine dacă te poți integra in mahalaua de acolo.

| fabian12345326 explică (pentru Morvi99):

Acesti rromi prost crescuti, aveau un comportament agresiv(gen se luau de tine fara motiv? Si etc.) apropo si eu sunt rrom, dar nu sunt nesimtit ca unii, pe bune

| Morvi99 a răspuns (pentru fabian12345326):

Nu neaparat, doar ca atmosfera pe care o creau in clasa, pe hol oriunde felul in care se purtau etc