| Benyamin173 a întrebat:

Mai am un an si ma duc la liceu si aș vrea să știu ce profil ma va ajuta cel mai mult in domeniul de fotograf.

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca nu te duci la un liceu de arte sau desen tehnic, atunci mergi la profilul unde se freaca menta cel mai mult ca sa ai timp sa te dezvolti singur pe aria de fotografie. Probabil filologie...

| Ineys a răspuns:

Nici unu.

| RobertMoon a răspuns:

Niciun profil nu te ajuta la liceu laughing poate după ce termini și încă ești pasionat de fotografie poți face Facultatea de Arte profil Fotografie-Media, chiar cameraman

| Piotra a răspuns:

Nu exista un profil special conceput pe baza preferintelor individuale a fiecaruia, dar cred ca stiinte-sociale ar fi bun sau filoloogie pentru ca studiezi limbi, istorie, geografie, nu te streseaza cu mate, info, fizica, chimie, bio ca pe mate info sau stiinte ale naturii. In decursul liceului inscrie te la clubul de fotografie al liceului, daca este sua la cursuri online

| Ioanaqz a răspuns:

Recomandat ar fi ca fotografia sa fie doar o pasiune, n ai de unde sa stii daca o sa ai succes sau nu. eu cred ca cel mai bine ar fi sa alegi un profil serios, unde se studiaza de toate si sa incerci sa te gandesti si la altceva, asa daca o sa ai doua pasiuni sa zicem, poti sa fii si fotograf dar si sa castigi bani dupa facultatea pe care o alegi, daca te angajezi. Gandeste te daca nu e fotografie, ce ai mai vrea sa faci? Si poate o sa le faci pe ambele, iar fotografia sa fie un hobby.

| Benyamin173 explică (pentru Ioanaqz):

Stiu ca ne există liceu special le the fotografie dar ma gândeam ca poate la arte/design/producție media... Si gen ma pasionează rău fotografia si nu vr sa fac doar hobby din asta ci sa devin fotograf "all time" gen. Si la cursuri oricum o sa ma duc