| iubita23 a întrebat:

Mi-as dori sa devin educatoare...ce pasi trebuie sa urmez? Sunt din Ploiesti si am luat bacul..cat mai multe detalii, va rog mult! multumesc

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poti urma cursurile unei scoli postliceale de profil, dupa care poti ocupa un post de educatoare, ori invatator suplinitor, sau poti merge mai departe la o facultate de profil.

| ElenaSA a răspuns:

Exista Pedagogia Invatamantului Primas si Prescolar in Bucuresti, Focsani si Buzau.
Este concurs de dosare.http://fpse.unibuc.ro/......i-2013.pdf
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai facut Liceul pedagogic? Daca nu, sint scoli postliceale/facultati de profil.