| 369852147 a întrebat:

Vreau sa devin Educatoare. Ce profil trebuie sa urmez la liceu? Urgent! Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| snake260889 a răspuns:

Mergi la liceul pedagogic.si dupa ce termini liceul urmeaza si facultatea de stiinte ale educatiei, specializarea pedagogia invatamantului primar si prescolar. Poti urma facultatea si fara sa faci liceul pedagogic, dar vei invata mult mai multe in liceu. Facultatea asta sa o faci indiferent de liceul pe care il termini fiindca altfel vei avea salariul foarte mic.

5 răspunsuri:
| georgeta27 a răspuns:

Poti urma facultatea de stiinte ale educatiei, specializarea pedagogia invatamantului primar si prescolar fara a face liceul pedagocic.eu am facut liceul teoretic dupa care m-am inscris la facultate.

| Lepadatu_Stefan_1980 a răspuns:

Liceul pedagogic

| NeymarAndrey a răspuns:

Pedagoie sau filologie

| Andreea_Anghel_1994 a răspuns:

Pai ai putea sa dai la profil de pedagogie, cauta un liceu cu acest profil :*

| alex7747 a răspuns:

Depinde din ce oras esti! Ca profil trebuie sa alegi pedagogie iar inainte de a se examenele trebuie sa dai o proba si apoi vei afla dace poti intra! Daca da va trebuii sa ai media necesara sa intrii daca nu imi pare rau!