| StefanIulian03 a întrebat:

Salut, nu am bacul, ca SGP(soldat gradat profesionist) in armata am vreun avantaj daca dețin permis categoria C+E? Mă refer ca și salarizare

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, absolut nici un avantaj.

| Lupică27 a răspuns:

Nu, dar ai sanse mai mari sa prinzi loc.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Dar, de ce nu dai bacul? Ești prea bătrân? Cu bacul luat poți înainta în grad, poți face cursuri în cadrul armatei care ți-ar permite ridicarea în grad, chiar ca și șofer, automat bani în plus la salariu!

| SuNaM a răspuns:

Nu, dar ai avantajul sa nimerești la una din secțiile speciale unde este nevoie de C+E ( cum ar fi la logistica și genii). Salariul știu ca creste doar semestrial după un anumit număr de serviciu activ sau dacă schimbi gradul.