| BuGsstormbunny a întrebat:

Salut, o intrebare. Ce parere aveti de urmatoarele opțiuni la facultate: inginerie civila(inginer constructor) sau inginer topograf(masuratori terestre si cadastru)? Care este mai cautata, platita mai bine. Sunt din orasul Cluj-Napoca unde partea imobiliara merge foarte bine!

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Si tu vrei sa faci facultatea ca sa ramii acolo? Cit de limitat poti fi? Eventual sa fie jobul la maxim 150 de metri de casa? Ca sa raspund mai pe subiect, optiunile nu suna rau. Ca un plus, ia in consideratie topografia militara. Piata imobiliara pica in cap acusi, nu te baza pe bula asta.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Civila. Cunosc multi ingineri civili cu salarii mega si loc de munca stabil.

| BuGsstormbunny explică (pentru MihaiSpeedster):

Sau chiar inginer instalatii(de orice tip: sanitare, apa canal, electrice). Nu se poate fara instalatii, si asta e o varianta buna, nu?