| Igusalupigus a întrebat:

Salut, o intrebare pentru cei putini care au terminat Şcoala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă "Pavel Zăgănescu" Boldești as vrea sa stiu daca dupa ce ati terminat ati fost repartizati direct la un loc de munca sau a trebuit sa va interesati tot voi de un post in unitate?

3 răspunsuri:
| Dimi457 a răspuns:

Te repartizeaza ei in functie de medie. Poti fi din Constanta si sa te repartizeze la Maramures.

| Igusalupigus explică (pentru Dimi457):

Si nu exista posibilitatea de a alege eu judetul, macar dupa ceva timp dupa ce am fost repartizat

| Dimi457 a răspuns (pentru Igusalupigus):

S-ar putea sa fie posibil sa faci schimb daca se aproba.