| F3d0x a întrebat:

Pentru a intra in armata ca SGP e de ajuns sa am liceul+bacul sau trebuie sa urmez studii superioare in domeniu.
Si daca am 1.81m si 97kg e ok?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti c am gras la inaltimea ta trebuia sa ai 80 kg nu 97 kg aproape suta.

| alina2k18 a răspuns:

Esti la 1 kg de OBEZITATE gradul 1.
Esti supraponderal, pune mana si slabeste sa ajungi macar la 85 ideal ar fi un 78-80 mai ales ca esti tanar.
https://dmru.mapn.ro/pages/view/98

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru SGP nu este nevoie de liceu, sunt destule 10 clase.
Cu greutatea este o problema, nu stiu daca o sa treci de probele fizice.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Daca e masa musculara, trece probleme si daca are 110kg. Daca e grasime, pas laughing