| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Momentan sunt clasa a 11-a la un liceu cu profil economic. Dupa liceu ma gandeam ca vreau sa ajung in armata (asta imi doresc), intrebarile mele sunt : Trebuie sa urmez studii superioare (gen MTA Bucuresti ) iar doar apoi pot fi angajat sau se poate direct dupa bacalaureat? Vreau mai multe detalii si opinii daca se poate in acest domeniu. Din cele vazut la MTA se cere si mate-fizica, eu la economic nu fac fizica deloc, si aici as intampina o problema destul de mare.

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

In armata cui?
cu steagul ala poate vrei sa ajungi in legiunea straina franceza!

| PauL64xD a răspuns (pentru Bizon95):

In Romania momentanwinking.

| PauL64xD a răspuns:

Nu vreau neaparat o functie anume, ci soldat / gradat profesionist, se poate si doar cu bacul? Fara alte studii? Si ce trasaturu fizice sunt necesare (gen inaltime etc), in caz ca sunt necesare.

| Bizon95 a răspuns (pentru PauL64xD):

Google: "Ministerul de Interne"
acolo te duci pe contact
dai un telefon si ii intrebi direct pe "ei"
noi restul aici suntem in general cunoscatori doar din "auzite" tongue