| izaa6122 a întrebat:

Ce liceu trebuie sa urmez pentru a urma avocatura(dreptul) din cate am inteles nu conteaza liceul ci bacul si sa urmez facultatea.M-am gandit la liceul Pedagogic ..As vrea sa imi spuneti profilul, media si probele care se dau pentru a intra in acest liceu! Multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu conteaza prea mult profilul liceului, dar este bine sa urmezi un profil de filologie sau stiinte sociale, te va ajuta putin la admiterea in facultate.