Întrebare recomandată | octa2021 a întrebat:

Salut
Pentru cei care lucrează în Belgia, îmi puteți spune tot ce ar putea să mă ajute înainte să ajung acolo?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci, sfaturi pentru "inainte sa ajungi in Belgia":
Pai, in primul rand trebuie sa-ti pregatesti drumul:
- transport cu masina personala, cu minibuzul, trenul sau avionul: facut rezervare, platit bilet si gata pentru drum.
Mai trebuie aranjat masina care te duce la aeroport, daca vrei s pleci cu avionul.
- acomodarea acolo! Daca nu ai unde sta, suni pe la hoteluri, moteluri sau pensiunei (le gasesti pe internet) si aflii preturi cat mai bune, ca sa-ti faci rezervare pentru sederea acolo.
- actele necesare: carte de identitate si biletul de calatorie, acomodare, emailul de confirmare, telefonul sa-ti conectezi roomingul si banii necesari calatoriei.
- bagajul: depinde cat stai, daca mergi in vacanta, iti iei lucurui cat mai putine, ca s anul cari multe dupa tine, deci: chioti, sosete, 2 perechi de incaltari comode, tricouri, pantaloni scurt 2 perechi si 1 pereche de blugi la nevoie. Un plover sau o geaca f subtire de vara, la nevoie.
Obiecte de toaleta proprie: aparat de ras, creme, sampon, deodorant, pieptan.
- daca stai mai mult, pregatesti o valiza sau geanta mare cu lucruri si de toamna (pantofi, camasi, pantaloni, geaca, prosoape samd).

Deci, cam astae ar fi pregatirile sa te ajute sa ajungi acolo.
Sper ca iti sunt de folos.