| Andreivladcarnatu22 a întrebat:

Salut, politie sau armata? De ce? (Tin sa precizez sa nu sunt ma prea pricep la fizica, zic asta pentru ca stiu ca la unele sectii de la niste academii militare se da si fizica la admitere, matematica merge.)
Diferente intre ele? (Salarii, ce faci mai exact dupa terminarea studiilor, spre exp nimeni nu iti zice nicaeri ce face mai exact un maestru militar sau care e rolul unui ofiter in comparatie cu cel al unui subofiter)
In general, poate chiar din experienta proprie, se mai merita o cariera de genul? Daca da, unde mai exact?
*Nu am nici un fel de atractie mai speciala pentru nici una din ele, imi place sportul, dreptatea si ordinea in general.*

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In armata poti fi sofer sa o duci bine sau te bagi pe tanc acolo sant mai putine riscuri sa fi impuscat de un man in black

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Armată. Te poți pensiona la 40 ani.

| Alexandrionelu a răspuns:

Personal tot armata as considera-o mai adecvată.