| xDxDxDxDxD a întrebat:

Hi,deci e chiar atat de greu cum se spune la liceul militar? sau sunt doar zvonuri...asa si mai vreau sa ma lamuriti dupa terminarea academiei militare ajungi ofiter parca...si ofiterul asta cu ce se ocupa? FUndita:*

1 răspuns:
| Oaki a răspuns:

Nu te duce la liceul militar..iti pierzi 4 ani aiurea, dupa ce vei termina liceul vei vedea ca nu te ajuta cu absolut nimic profilul pe care l-ai ales. Poate la liceul militar este altfel, dar ma indoiesc.Eu iti recomand sa iti alegi un profil la care nu dai bacul la mate/fizica/chimie (filologie sau stiite sociale ) Dupa ce ai terminat liceul poti da foarte usor la academie, indiferent de profilul facut in liceu. Ofiterul militar nu stiu exact cu ce se ocupa, isi apara nevoile si tara! laughing