| Popescu78888 a întrebat:

Salut, recent am decis sa dau la pompieri si vreau să știu mai multe despre aceasta meserie. Spre exemplu ce salariu are un subofițer si cum are programul. Dau fundă. Mulțumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu "sub ofiter" ci "subofiter". N-are salariu ci solda si acestea sunt confidentiale. Nimeni nu-ti va spune adevarul. Stiu pentru ca am lucrat in armata. Oricum poate fi undeva la 3.000 lei sau peste. La asta se adauga banii de chirie (daca esti la o distanta mai mare de unitate, norma de hrana, norma de echipament si alte sporuri. Serviciul poate fi doar zilnic 8 ore la unele functii si 24 cu 48 la alte functii. Normal ar trebui sa fie 24 cu 72 dar ce-i normal in tara asta. Orele suplimentare se platesc dar numai in anumite limite. Uite si aici un articol: http://bit.ly/2T7JTC2

2 răspunsuri:
| Popescu78888 explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Popescu78888):

Multumesc si eu!