| armanu a întrebat:

Scoala de pompieri ( scoaladepompieri.ro ) se merita? e scoala de subofiteri. dureaza 2 ani, dupa care ai de lucru asigurat 10 ani... ce vreau sa stiu e ( daca stie careva ), ce salariu ai, odata terminata scoala? ce salariu primeste un subofiter? se merita sa mergi la aceasta scoala? funda la raspuns cel mai concret

2 răspunsuri:
| MoNsTeR a răspuns:

Daca ai conditie fizica buna, iti doresti sa salvezi si poti rezista fara multe cheltuieli pe luna atunci DA se merita.Salariu la subofiter nu stiu sigur dar cred ca nici 1000 de lei. Tata a fost politist si salariile nu cred ca difera mult de cele ale jandarmilor/pompierilor si a avut salariul de 2400 de lei cred DUPA 28 DE ANI IN POLITIE, si cu gradul maxim pe care il poate obtine un subofiter, deci tu ca si subofiter la inceput de drum...nu cred ca poti spera la mari venituri materiale, dar daca crezi ca asta ti se potriveste si iti place NU EZITA si DU-TEwinking.Si eu unul vreau sa merg la politie chiar daca salariul e asa cum esad... oricum sunt abia cls a 10-a si in eventualitatea in care asi reusi la admitere si as termina scoala de politie adica peste vreo 5-6 ani am credinta ca se va schimba ceva in bine in tara astahappy. Totusi nu pot continua lucrurile in halul asta la nesfarsit.

| littlewhitey a răspuns:

Eu zic sa te duci, un Ofiter in cadrul I.S.U are salar de 1.800 ron happy