| anonimul0724 a întrebat:

Salut TPU.
Agent de politie sau subofițer de jandarm? Dacă puteți veni cu argumente unde este programul mai lejer, despre salariu și multe altele,
Mulțumesc frumos!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca portar este mai lejer, ca la Politie si jandarmi nu exista program lejer, acolo lucrandu-se in schimburi de zi si noapte, unde esti tot timpul alert, pus pe fuga si in miscare sa prinzi hotii, violentii de pe strada sau crasme, sa te bati cu huliganii samd.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există program lejer în aceste meserii.

| vidia a răspuns:

Vorbește cu domul Godina, dar ai grija sa nu îți de-a câteva bastoane din obișnuință :*