| mtw123 a întrebat:

Spre exemplu, dacă eu urmez scoala de subofiteri pompieri la Boldesti şi doresc să lucrez in Bucuresti, in functie de ce sunt repartizat acolo? Medie, locuri? Cum trebuie sa procedez sa fiu repartizat acolo?

1 răspuns:
| bbnnmm a răspuns:

În funcție de ambele. E un anumit număr de locuri/posturi pe fiecare județ. În funcție de medie, o să poți să-ți alegi județul. Adică, dacă ai medie mare, o să fi printre primii care își aleg, dacă ai medie mică, printre ultimii, locurile care au rămas. Dacă o să ai o medie cât de cât bunicică o să prinzi în București, e capitală, e nevoie de mult personal.