| JustArmy a întrebat:

stie cineva cu ce grade termina un student academia fortelor aeriene? astept raspuns. multumesc anitcipat.

Răspuns Câştigător
| MariuZ a răspuns:

Sublocotenent/Locotenent. Dupa orice academie militara, proaspatul ofiter primeste un grad de ofiter. Primul e sublocotenent. Cei cu rezultate deosebite sunt direct locotenenti. Nu sunt informatii 100% valabile si verificate, doar zvonuri...

2 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Orice absolvent al unei academii militare sau de politie primeste cel mai mic grad de ofiter, respectiv "sublocotenent"(in forma veche acum nu stiu ce titulatura mai au).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sublocotenent. e singurul grad care se acorda la terminarea oricarei academii militare.