| Hkhtfcvhu a întrebat:

Salut! Stie cineva cum pot sa ajung sa lucrez la CFR? De ce facultate/cursuri am nevoie si unde le pot face? In apropiere de Mures de preferat

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu ai nevoie de facultate ci de cursuri. Gen curs de conducator de tren (conductor sau cum se numeste). Pt genul asta de job uri se face o scoala dar sa fii controlor nu iti cere nimeni studii. Si nici la casierie. Problema e ca aceste locuri de munca sunt putine si cand se elibereaza unul intra cineva cu pile sau spaga. Se face concurs de angajare dar ajung sa se angajeze aia care au relatii acolo.

| Hkhtfcvhu explică (pentru Furnicuta000):

Nu e problema de intrat ca se poate rezolva, dar intreb unde pot face cursurile, ca acel lucru ma intereseaza, ca m-am uitat pe google dar imi da doar la Bucuresti, nu si la.brasov Timisoara etc sau online