| Adrian_Cristea_1995 a întrebat:

Salut, stie cineva daca ma pot transfera din liceul militar intr-un liceu civil?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, conform Regulamentului-cadru de organizare şi funcţionare a unităţilor şcolare din învăţământul preuniversitar, aprobat prin Ordinul MENCS nr. 5079/2016, citez:
" (3)Transferurile în care se păstrează forma de învăţământ, cu schimbarea profilului şi/sau specializării se efectuează în perioada vacanţei de vară.
(4)Transferul elevilor în timpul anului şcolar se poate efectua, în mod excepţional, cu respectarea prevederilor prezentului regulament, în următoarele situaţii:
d) la/de la învăţământul de artă, sportiv şi militar;"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai mare greșeală a ta asta va fi... gândește te la viitorul tau. gândește te bine

| CarcotasulVesel a răspuns:

Probabil ca da
dar
trebuie sa fii foarte sigur ca stii ce faci, ca altfel pierzi un lucru care e foarte greu de obtinut: sa intrii intr-un liceu militar

| NelsonM a răspuns:

Da poti si iti recomand pierzi vremea acolo