| bogdan44454 a întrebat:

Salut! Stiti cumva daca pentru postul de curier este necesar minimul de 1 an de experienta ca si sofer?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu stiu daca asta ar fi o cerinta pentru a lucra in postul de curier dar e bine pentru linistea ta sa ai experienta in conducere. Trebuie sa ajungi destul de repede la cei care asteapta coletele.

2 răspunsuri:
| lCupidon a răspuns:

Din câte știu, majoritatea firmelor de curierat nu te accepta dacă nu ai minim 1 an de permis

| siriusblack98 a răspuns:

Nu toate firmele cer asta. Majoritatea însă cer să ai minim 1 an experiență în curierat pe dubă de 3, 5 tone (sprinter).