| Anonim388321jsksjsk a întrebat:

Salut, sunt începător am luat permisul acum câteva zile, mă pot angaja șofer pe mașină? Curier sau ceva? Dacă sunt începător sau trebuie să am mai multă experiență, mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

La ce foame e, crede-ma te ia cu pamantu de sub tine, mai ales la livratori,ca pleaca lumea din cauza la program. Te duci iti faci rodaju,le farami masinile,inveti, si pleci! Capu sus, nu baga in seama bagatori de seama, toti am pornit de undeva, insa multi uita.Toti au uitat ca au fost la inceput, sunt multi care cred ca au inventat roata, da-le peste bot, asa am patit si eu la inceput

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari pentru permis si spor la sofat cu mare grija si atentie fiindca acum incepi s ainveti, sa sofezi si nu ai inca reflexe bune.
Ca sofer profesionist trebuie sa ai macar 2-3 ani de experinta, fiindca nu risca nici o companie sa angajeze incepatori, care acum invata sa sofeze, riscand accidente care le pot distruge masinile, marfa si viata lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce cere angajatorul... la curier sigur au si alti aplicanti incat sa nu se riste cu tine

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu habar nu ai sa conduci si vrei curier laughing ma faci sa rid, pai sti tu strazile te descurci in trafic cu permis luat de cateva zile, tu esti prost sau te prefaci?

| Anonim388321jsksjsk explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu știu cine te a băgat în seamă happy am găsit până la urmă de transportat materiale, kiss love

| Hyperion7 a răspuns:

Trebuie sa ai experiență, daca cere, daca nu, sună la ei sau scrie-le pentru clarificări.
Dar daca o sa cauți, sigur o sa se specifice în anunț câtă experiență este necesară!

| LisaJulie a răspuns:

Foarte dificil sa te angajare cineva fără un 1 an sau 2 de experienta

| 1234568807 a răspuns:

Cine te angajeaza sofer cand tu ai permisu de cateva zile? poate doar la glovo dar nici acolo nu stiu sigur

Răspuns utilizator avertizat