| MadalinT00 a întrebat:

Sunt anul II la Drept si vreau sa ma inscriu in I.N.M.Credeti ca ar trebui sa fac meditatii ca sa intru? E grea admiterea? Ca sa ma inscriu trebuie sa imi depun si diploma de Bacalaureat.Conteaza nota pe care am obtinut-o la Bacalaureat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La INM nu te inscrii, poti doar candida la admitere, dar aceasta numai dupa absolvirea facultatii de drept cu diploma de licenta.
Nu conteaza nota de la bacalaureat, conteaza doar diploma de licenta. De asemenea conteaza ca rezultatul obtinut la admitere sa te claseze in numarul de locuri prevazut in anul cand vei sustine examenul de admitere.
Sigur ca admiterea este grea, avand in vedere ca locurile sunt limitate si candidatii sunt multi.
Nu cred ca este nevoie de meditatii.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci tu te vezi magistrat, dar in loc sa te uiti in lege, vii si intrebi aici?

| sunmetal11 a răspuns:

Daca tu crezi ca n-ai nevoie de meditatii..bine...bafta