| Aaliyahalmeea08 a întrebat:

Am și eu o întrebare, din punctul meu de vedere importantă. Sunt a XII–a și mi-aș dori ca după terminarea liceului să mă înscriu la Universitatea din București, specializare drept. Știu că trebuie să dau examen ca să pot intra la romană și economie. Mă pregătesc, dar să spun că nu intru. Pot să-mi depun, în acelaș an, dosarul de înscriere la mai multe specializări de la aceeași Universitate? Ca de exemplu: mă înscriu pentru examenul la drept, dar în timpul ăsta, am cum să-mi depun dosarul și la filozofie sau afaceri de la aceeași facultate? Nota la bacalaureat fiind mare, sper.

Mulțumesc anticipat pentru orice răspuns.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti! Faci copii legalizate la notar, dupa diploma de BAC si te poti inscrie la mai multe facultati.

| Yurisa a răspuns:

Da. Nu stiu despre copiile legalizate dar din ce am inteles, daca lasi diploma la una din facultati acestia iti dau o foaie prin care se precizeaza ca diploma se afla ei si o poti folosi sa te inscrii la altele