| TaviOctavian a întrebat:

Sunt clasa a 8a si vreau sa merg la Liceul Militar Breaza, se intra greu acolo? In ce constau probele sportive? Dar probele scrise Romana-Mate, sunt grila? Profilul de acolo este specializat pe Mate-Info? happy Multe intrebari nu? happy Este imposibila viata acolo?
Daca fac liceul militar, pot sa continui la Academia de Politie Bucuresti, facultatea Polite, sau trebuie sa continui neaparat o Academie Militara? big grin Multumesc!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit :)

Vezi detalii despre Colegiile Militare în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......nformatii/

Toate cele bune!