| symonik a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o nelamurire...sunt in clasa a8a si inca nu m-am hotarat la ce liceu sa dau...as vrea sa optez pentru Liceul Militar, ca mai tarziu sa urmez Academia de Politie, (am media generala 9, 93), credeti ca se merita sa merg la liceul militar? s-au ar fi mai bine sa urmez un alt liceu ( de preferabil profilul mate info sau stinte ale naturii) si apoi sa dau la Academie... Voi ce ma-ti sfatui sa fac?thinking

4 răspunsuri:
| vilmaristul a răspuns:

Pai sfaturile sunt date pentru a fi ascultate
tu urmeaza ti calea si fa cum crezi tu ca e bine pentru tine.
poti intra la academie si fara liceul militar(atentie la orele de sport, si nota la purtare)

| mariuss a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa faci liceul militar si apoi sa dai la academie. poti face orice fel de liceu si dupa aceea dai la academie.eu am facut stiinte ale naturii si acum stau sa ma scoata astia pe salariu ca cica nu am bani sa ne scoatacrying trebuie sa ne ducem pe 23 nov la scoala sa ne repartizeze. o sa te chinui putin la inceput dar o te acomodezi.

Daca vrei mai multe detalii imi poti da un mes pe TPU sa imi spui ce mai vrei sa stii despre politie.

Ma bucur daca ti-am putut fi de ajutor.

| mariuspolizei a răspuns:

Liceele militare sunt grele dar bune si constructive (o sa realizezi asta dupa ce termini). In tara mai sunt doar licee ale M. Ap. N., adica de armata, si nu stiu daca dupa ce termini o sa ai voie sa dai la Academie (apartine de M. A. I.). Tu daca intri la liceu militar o sa semnezi un contract prin care te obligi ca la terminarea liceului sa dai la una din scolile superioare ale ministerului. Incearca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceul militar este mai bine cotat.