| SantaExists a întrebat:

Sunt clasa a X-a la profil de matematica-informatica intensiv si as vrea sa merg mai departe la o facultate care e specializata in informatica.

M-am gandit la Universitatea Babes-Bolyiai (Cluj), profilul informatica. Dar nu vreau sa am cursuri gen pascal sau bazele programarii sa ne explice cum se declara variabile si chestii de genu' care sunt chestii esentiale.

As vrea sa stiu:
Care sunt posibilitatile afirmarii in timpul facultatii?
Ce se face practica la cursuri in fiecare caz?

V-as ruga pe cei care cunoasteti situatia(studenti la facultati profil informatica sau fosti studenti) sa ma ajutati sa ma orientez.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dar ce cursuri vrei tu daca nu bazele programarii?

nu prea inteleg, vrei la facultate de informatica, dar nu vrei sa faci informatica?