| aLexG1 a întrebat:

Salut sunt elev in clasa XI si vreau sa va intreb daca raman corigent la o materie pe semestrul I ma mai pot transfera la alt liceu? Dau funda multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune cerere de transfer, in vacanta dintre semestre, daca vrei sa te transferi pe acelasi profil si daca ai avut media de promovare a cl. a X-a cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi. Daca schimbi profilul poti depune cererea de transfer doar in vacanta de vara, cu respectarea conditiei de promovare a cl. a XI-a si reusita la examenele de diferente.

2 răspunsuri:
| nirocino a răspuns:

Nu se poate. Încearcă să vorbeşti cu diriginta sau cu profesorul respectiv că vrei să te transferi la un alt liceu şi e foarte posibil să găseşti înţelegere. Baftă!

| GameRoGo a răspuns:

Nu