| BigLike a întrebat:

Salut sunt in Anglia de ceva timp si as vrea sa stiu de ce anume am nevoie ca sa dau de permis ma refer la acte, etc deci toate si cam cat timp dureaza e la fel ca in Romania? Adica parte teoretica 2-3 saptamani si dupa 30 de ore de condus?

5 răspunsuri:
| BigLike explică (pentru Salontanul):

Ceea ce vreau sa stiu daca este la fel ca in Romania, ce acte trebuie sa am gen Buletin card NINO cat timp dureaza (cate luni) si astea cateva luni cat timp ai teorie si cat timp practica stau in manchester

| Salontanul a răspuns (pentru BigLike):

A! Scuze! Am gresit n-am fost atent la nuanta intrebarii. Nu stiu cum este in Anglia!

| BigLike explică (pentru Salontanul):

Bine, mersi oricum

| Albert9928 a răspuns:

Salut, îți trebuie sa ai permis provizoriu acel (L) și apoi te poți programa pentru sală ca sa poți da teoria (durează între 2-3 săptămâni depinde cat de aglomerat este) ca să-ți programezi sala îți trebuia obligatoriu seria de pe perimsul provizoriu pe site-ul- https://www.gov.uk/book-theory-test
Trebuie sa obții 43/50
Succes!