Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Salut,sunt in clasa a 12-a la profil Stiinte ale naturii si pentru admitere la facultate am cateva optiuni si ati putea sa imi spuneti concret in ce costa fiecare,ce materii se fac cat de greu poate sa fie, daca este de viitor etc.Principalul obiectiv al meu este sa merg la Universitatea Tehnica din Cluj la Inginerie geodezica cu splecializarea Masuratori Terestre si Cadastru.Am inteles ca mai exista si aceasta specializare la Facultatea de Geografie dar nu e asa de bine cotata.Alta optiune ar ma fi Facultatea de Constructii unde as avea mai multe optiuni dintre care :Constructii Civile, Industriale si Agricole; Cai Ferate, Drumuri si Poduri; Amenajari si Constructii Hidrotehnice; Inginerie Urbana si Dezvoltare Regionala.
La toate acestea se suntine un examen de admitere din matematica.
Va multumesc!

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Facultate foarte usoara si... necautata.