| Tamasnorbi a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 12-a si as dori sa ma fac mecanic sau electrician auto. Ce diploma imi trebuie pentru asta, sau sa ma gandesc direct la facultate?

2 răspunsuri:
| MichaelTeach a răspuns:

Parerea mea este ca facultatea iti poate oferi mai multe avantaje decat o diploma de mecanic luata in doar cateva luni. Acolo o sa ai mult mai multe de invatat. Chestia e ca trebuie sa ai ambitia sa fii printre cei mai buni pentru a ajunge acolo unde iti doresti. Incearca sa faci din asta o competitie cu tine insuti (daca intelegi). Iti urez bafta!

| Tamasnorbi explică (pentru MichaelTeach):

Mersi, si pe ce profil ar trebui sa ma duc pentru a lucra intr-un service?