| boss97 a întrebat:

Salut.Sunt sofer pe 3.5 tone, pe comunitate,a doua lună, cu un salariu nu prea iluminat, și aș vrea la anul să-mi deschid o firmă, să-mi cumpăr o maşină sau două, și să colaborez cu o casă de expediții, pentru curse în Europa.Ce părere aveți? Sau dacă aveți alte idei despre asta...

1 răspuns:
| KronstadtResurrection a răspuns:

Pentru inceput, conteaza mult ce prieteni ai in domeniu. Ca incepator, este foarte greu sa intri in bransa, dar nu imposibil.
Am prieteni care fac asta si... la inceput isi plangeau soarta in pumni.
Eu zic sa te axezi pe intern, sa-ti faci reclama la greu. Baga preturi chiar si numai cu 10 lei sub piata, pentru ca asta conteaza in fata clientului. Nu uita sa prezinti un portofoliu care sa poata fi verificat (daca ai), cu recomandari pozitive. Nu ezita sa platesti pe cineva pentru promovare, pentru ca reclama este sufletul comertului.
Eh, ce sa zic,... Succes omule!