anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt un elev foarte silitor, sunt ager la minte, am note peste 8 mereu si 8 rar, de obicei doar 9 si 10. Eu vreau sa ma duc la liceul militar din Alba Iulia, e visul meu de 2 ani si mama mea nu ma lasa fiindca zice ca nu poate sa controleze ce voi face acolo. Sunt din Oradea si ei sunt foarte protectivi, sunt crestin. Am pe cineva in sistem care i-a spus ca nu am voie sa beau alcool, nici sa fumez si sa injur la liceu si nu pot iesi fara permisie si nici sa stau in zona fetelor. De aceea daca imi puteti recomanda ceva ca sa o conving pe mama mea(tatal meu e de acord) de exemplu niste articole si exemple reale cu cazuri de exmatriculari ca nu s-au respectat regulile. Mersi

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A si eu am fost dispus sa nu fac nimic rau din punct de vedere crestin sau moral, deoarece sunt constient de rau si bine dar recent am facut ceva rau si le-am pierdut increderea. As putea si promite asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca ce am facut cu pierderea increderi a fost gresit si voi incerca sa le-o recastig dar si asa nu voia sa ma lase ce sa fac imi voi strica viata si carierea si asa ma tem ca voi ramane suparat pe viata pe mama mea si nu as vrea macar sa ma lase al testari si sa pic ca sa nu fiu suparat pe ea am incercat si cu prostia cu care le-am priedut increderea sa-i atrag atentia si altele sa creada ca trebuie sa ma disciplinesc sa ma duc la liceul militar nu a mers.