| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Tocmai am intrat la Facultatea de inginerie mecanica si as dori sa imi dati cateva detalii cu privire le acceasta facultate. Este o meserie de viitor? Se castiga bine din acceasta meserie? Cum sunt materiile? Pe ce te poti axa dupa ce termini acceasta facultate? Multumesc

Răspuns Câştigător
| DenisaAbdn a răspuns:

Ai intrat la o facultate despre care nu stii mai nimic? Cum ai ales-o? Orice meserie este foarte buna daca o faci cu pasiune si implicare. Competitiv pe piata nu te face insa facultatea sau diploma, ci ceea ce stii efectiv sa faci, cat de mult te implici in profesia ta. Anul I o sa ti se para mai greu, materie multa si de neinteles, proiecte carora o sa simti ca nu le faci fata. Asa e la inceput. Despre specializarea aleasa de tine, nu-ti pot da detalii, dar cu putin interes le poti afla singur. Multa bafta!

2 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

Succes la viitorul tau loc de munca ca vanzator/spalator la McDonalds sau KFC.

| 123sar a răspuns (pentru kurinkita):

Eu cred ca nu ar trebui sa tragi concluzii pripite...atat timp cat nu stii ce iti rezerva viitorul, orice se poate schimba in viitorul apropiat.Mie imi place sa gandesc pozitiv nu ca tine...nu as vrea sa ma contrazic cu tine insa raspunsul la intrebarea ta mi se pare un raspuns dat aiurea.