| bianca85 a întrebat:

Ce meserie poti avea dupa ce termini facultatea de inginerie biochimica?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Unele raspunsuri s-ar putea sa nu-ti placa insa ai face bine sa te gandesti putin.
eu consider ca ai pus deja din start problema gresit.
faci facultatea de chimie pentru ca vrei sa fii laborant farmacist si nu o faci ca sa gasesti dupa aceea o intrebuintare a diplomei. daca nu intelegi si nu ai descoperit inca ce-ti place sa faci este pentru ca inca nu ai ajuns sa fii suficient de matura sa te asezi pe un scaun in fiecare zi timp de o jumatate de ora sau trei ore si sa te gandesti suficient de serios ce anume vrei sa faci in viata, ce stii si la ce esti buna si sa gasesti un numitor comun.
departe sa te judec si sa te fac sa te simti jignita, mai degraba profita de fiorul invitatiei serioase pe care-l simti sa incepi sa te gandesti serios incepand de acum pana vei fi absolut convinsa ca stii ce vrei. de abia dupa aceea te gandesti ce facultate sa faci. daca ai inceput sa faci una si iti dai seama ca ai pornit spre Bucuresti insa esti aproape de budapesta numai o gandire matura te poate face sa intelegi ca orice ai face va trebui sa calatoresti spre Bucuresti incepand din punctul de unde te afli.
ai gresit iti repari greseala oricare ar fi costurile si gata.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sofer, gunoier, lucrator comercial, bucatar... sau inginer chimist/cercetator, in puii mei, ca de aia te duci la facultatea aia!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu daca esti frumoasă, te poti angaja la bancă.