| gabutzu a întrebat:

Salut Tpu...acum am trecut a12a si as avea si eu niste intrebari pentru cei care sunt/au fost la Academia de Politie si stiu cu ce se mananca.

1. Daca sunt declarat admis, cum este cu caminul? O sa stau acolo? Caminul este gratuit? O sa pot sa mai ies printr.un club sau prin oras sau o sa ma tina inchis acolo?

2. Daca stau in Bucuresti...trebuie neaparat sa stau acolo la camin?

3.O sa ne chinuie? Am auzit ca la Academia militara e teroare mai ales in primele 3 luni laughing

Multumesc Mult!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Campina sau direct la Buc? Verisoara mea a vrut sa intre la academie dar, stii cum este in Romania fara bani si o pila foarte bine pusa sus nu faci nimic, le-au dat un test, si dupa acel test, le-au zis sa iasa 5 minute afara, cei care au dat bani, adica 8 din 45 au luat, ceilalati respinsi cu cateva puncte sub foarte putine sub, probele le-a luat din prima, dar la acel test, pa-pa, cu caminul nu stiu cum este, dar sigur vei afla acolo ce si cum, intreaba in caz parintii pe cineva in grad bai nene vorba aia cum este acolo ce iti face, daca esti din localitate pot sta la casa/blocul meu sau neaparat la camin etc.