| D_Sorin_1996 a întrebat:

am fost si eu la 2 interviuri sa ma angajez part-time ca Desenator Autocad 2D si m au intrebat ce salariu as dori si nu am stiu ce sa le zic, au zis ca ma lasa sa ma gandesc cateva zile si apoi sa le dau un raspuns.Primul interviu e pe telecomunicatii sa proiectezi anumite antene pe stalpi, blocuri etc. Al doilea sa faci schitele unor incaperi, planuri unei case. Si intrebarea mea este, ce salariu as putea sa le cer? multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de a cere un salariu, asigura-te ca esti macar 90% in stare de acel job, eu am lucrat peste 5 luni in domeniul proiectarii 3d, in power mill, catia, autocad, si nu-i asa simplu pe cat cred multi. Sa faci acele proiectii pe linii stabile, raze si unghiuri, nu mi se pare a fi extrem de simplu/usor, tu trebuie sa stii exact ce ai de facut in AutoCAD intelegi?
Salariul unui proiectant 2d respectiv 3d incepe de la 400 de euro, daca stie sa lucreze deja bine in autocad. Mare grija ca trebuie sa stii sa executi destul de bine acele desene grafice!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

~1600 lei pana la 2200lei.