| Leonard_Panfiloiu_1986 a întrebat:

Am gasit o profesionala si un liceu si nu ma hotarasc intre liceul de automatizari nici nu stiu ce ce face aici si daca e sa imi puteti explica si profesionala de instalator, instalati tehnico-sanitare si de gaze care credeti ca e cea mai "banoasa" si mai usoara de fel si care as putea avea o meserie pe viitor din acestea. Nu sunt hotarat va rog sa ma ajutati.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

In mod normal la liceu merg cei ce doresc sa faca si o facultate, sau o post-liceala. Cei ce doresc sa se opreasca la o meserie fac scoala profesionala. Instalatori sunt o gramada, dar buni, putini.