| Mircea23592071 a întrebat:

Salut, am trecut clasa 8-a si eu as vrea ca pe viitor sa urmez o meserie de genul inginer, instalator tecno sanitar si gaze... ceva din domeniul asta. Si as vrea sa stiu ce liceu si facultate sa urmez pentru aceasta meserie.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa urmezi un liceu cu profil real, dupa care facultate de constructii - profil instalatii.

| Gaby212 a răspuns:

Nu ai nevoie de facultate ca sa schimbi o teava...

| Mircea23592071 explică (pentru Gaby212):

Am vazut ca meseria asta este bineplatita, prin instalator tecno sanitar si gaze ma refeream la centrale termice etc