| RegretulMeu a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru. Doresc sa merg la facultatea de geografie din Cluj-Napoca anul acesta la una dintre specializarile cartografie sau planificare teritoriala. Problema este legata de mediile de admitere la ambele specializari si anume ca nu am prea inteles in ce consta criteriile cele 2, respectiv media si tot la fel de important este ca nu am inteles de ce unii cu medii de 6, 00-6,85 au intrat la locurile cu buget iar altii cu 8, 50-9,70 au fost respinsi. De asemenea de ce doar 6 locuri sunt ocupate la cu taxa.
Sa fie ceva gresit sau cel mai probabil nu inteleg eu toate chestiunile acestea.
Va rog foarte mult sa ma ajutati daca stiti, site-ul rezultatelor admiterii din 2016 este: http://geografie.ubbcluj.ro/? page_id=1107
Sectia cartografie despre care am enuntat: http://geografie.ubbcluj.ro/docs/admitere/licenta/rezult ate/carto.pdf
Va multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Bogdanovici24 a răspuns:

Citeste regulamentul de Admitere sa vezi in ce consta acele criterii, dubios fiindca la TAXA apare scris 41 de locuri iar in lista sunt doar 6.