Întrebare recomandată | deepinside777 a întrebat:

as vrea sa devin barman si as vrea sa intreb la cursuri c-am ce te invata, cum este, este greu? te invata sa faci (Flair) trucuri cum fac barmani cand arunca cu shakerele in sus si cu sticlele etc?

Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Uite un exemplu de curs de barman:
curs complet barman -10 zile, 5 ore pe zi
setarea barului
ustensilele din bar
mixologie - metode de preparare a cocktail-urilor (teorie & practica)
cunoasterea bauturilor
notiuni despre lichior-uri
notiuni despre vinuri (1 zi)
barista & latte art -notiuni despre cafea (1 zi)
turnare libera (free puring)
servire rapida (speed service)
notiuni de flair (basic / working flair)

3 răspunsuri:
| einenebun23 a răspuns:

Sunt cursuri speciale pentru asa ceva si nu e asa greu e doar o chestie de obisnuinta.Un prieten a facut in urma cu 3 luni si s-a angajat la unul din cele mai bune puburi din oras.

| AdrianFita a răspuns:

Si mie mi-ar placea sa fiu barman dar nu ma pricep.

| Henryk17 a răspuns:

Uita-te pe youtube la niste tutoriale.