| Octavian_Breazu_1996 a întrebat:

as vrea sa va intreb, as dori sa ma inscriu la academia de politie alexandru ioan cuza din Bucuresti si as fi interesat de regulamentul academiei, mai exact in timpul saptamani ai voie sa iesi din curtea academiei la mall sau in alta parte?

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Ziua începe cu deşteptarea de la ora 6.00. Până la ora 7.00 ai timp să te speli, invioararea, sectoarele, echiparea etc.
Urmează micul dejun. La ora 7.40 ( exceptând ziua de luni când la ora 7.30 trebuie să fii pe platou pentru intonarea imnului ) are loc raportul de dimineaţă în care sunt comunicate toate problemele şi sarcinile din ziua respectivă.
La ora 8.00 începe primul curs.
Un curs durează 1.30. Vei avea 3 cursuri cu pauze de 30 de minute între ele.
La ora 13.30 are loc raportul de după-amiază, apoi prânzul.
Pe la 14.30 se cam termină totul, însă nu este exclus să mai ai un seminar sau un sector după-amiază.
Acum, studeţii din anul 1, semestrul 1, au voie doar la o învoire pe săptămână, iar ceilalţi, în funcţie de medie.
Mai multe detalii şi sursa : http://www.cadeti-academiadepolitie.ro/academie/program-zilnic/
Baftă!