| Username55 a întrebat:

Cam ce salariu are un politist local debutant, cu studii de licenta finalizate, intr-un judet mai putin dezvoltat ( ex: Bacau sau Buzau)?
Daca absolvi si un master vei avea si un venit de debut mai ridicat?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde de post.
Eu stiu un specimen care nici macar nu prea dadea pe la scoala de politie si a prins un post care ramasese liber intr-un oras mic si ia cateodata si 5000 lei pe luna, desi nu il vad sa faca prea multe.