| Făgăraş a întrebat:

Cat e salariul unui profesor debutant in invatamantul preuniversitar cu studii superioare si master?

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

Venit brut: 3050
Venit net: 1780

2 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

"Cele mai vitregite din sistem rămân în continuare cadrele didactice debutante, ale căror salarii de bază au rămas în continuare mici. De exemplu, un profesor debutant cu studii superioare de lungă durată are un salariu de bază de 2.045 lei, în timp ce unul cu studii superioare de scurtă durată are 1.915 lei. De asemenea, un învăţător sau educator debutant, care are doar studii liceale primeşte un venit brut de 1.849 "lei. [2017]

| Erkan_Tarim_1995 a răspuns:

2500 de lei