| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre scoala de politie si academie de politie adica care este diferenta in functie de ce inveti si ce faci.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| GabrieL98KiDD a răspuns:

Pai de la academie iesi ofiter si ai un salariu mai bun iar de la campina iesi subofiter si te trimit sa dai la amenzi si sa dirijezi traficul.
Ca sa intri la academie dai la romana, istorie si o limba straina + probe sportive iar ca sa intri la scoala de politie dai la romana si limba straina + probe sportive...

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din Academia de Politie iesi ofiter iar din scoala de agenti de politie iesi subofiter, asa ca si materiile difera destul de mult.