| Gion3334 a întrebat:

Care este salariul unui ofiter de politie?

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru Joker3134):

Acolo scrie "functii corespunzatoare gradului de soldat" 2159 lei in 2019. Este solda de functie. Mai este solda de grad, norma de hrana si alte sporuri.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru Joker3134):

Comunicatii sunt fostele transmisiuni. Fac legaturile: fir, audio, internet, etc. Intendenta intra la servicii si depinde. Fac aprovizionarea cu alimente, echipament carburanti-lubrefianti, nunitie, etc. Infanteria sunt luptatori si are si ea specialitati: infantersitii propriu-zisi, cercetasii, vanatorii de munte. Un bun infantersit trebuie sa se priceapa la toate specialitatile infanteriei.

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Solda creste o data cu vechimea, inaintarea in grad si functie.

| OnuOnulică a răspuns:

În jur de 20-30 de milioane, dar poate să ajungă și la câteva mii de euro.

| Gion3334 explică (pentru OnuOnulică):

Am inteles! Dar in ce conditii poate sa creasca? Iti trebuie ani de vechime... asa-i? Si sunt curios daca chiar merita sa urmez facultatea de politie din Bucuresti.

| OnuOnulică a răspuns (pentru Gion3334):

Da, îți trebuie vechime.