| Lawerence a întrebat:

Ce face mai exact un om de Social Media? Cu ce se ocupa mai exact? Cat se castiga in acest domeniu?
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Campanii online, postari in numele diverselor branduri - pentru ca de regula lucreaza pentru mai multe companii in cadrul unei agentii de PR, nu prea se omoara companiile sa isi angajeze oameni de PR, nici unele dintre alea mari. De exemplu eu am treburi cu Sennheiser/EPOS si ii reprezinta o companie de PR care se ocupa de trimis produse pentru review si alte de-astea.