| yAdrian a întrebat:

Ce facultate sa urmez dupa terminarea unui liceu Tehnologic, cu specializarea Tehnician in Gastronomie? Ma refer sa merg tot pe ceva de genul. Ma gandeam la Politehnica ( vreau neaparat in Bucuresti ), dar nu inteleg nimic de pe site-uri, cum e structurata, am vazut ca sunt mai multe facultati si nu prea inteleg. Si dupa ce termin o facultate de Alimentatie publica si Turism, mai exact ce fac? Asta ma intereseaza, ce munca desfasor eu?
Dau funda si raman recunoscator. Multumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alimentatie publica si Turism la Politehnica? Ma indoiesc ca exista. Nu am timp pentru research...dar cu siguranta exista Inginer Industrie Alimentara. In general vei fi angajat ca inginer de productie intr-o companie care produce. evident produse alimentare.Asta este cu Politehnica. Daca vrei Politehnica cum ai precizat. Alimentatie Publica si Turism gasesti la ASE.